artykuł nr 1

Konkurs na stanowisko główny księgowy

Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koniecpolu

ogłasza konkurs na stanowisko urzędnicze głównego księgowego.

I. Nazwa i adres jednostki

Publiczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Koniecpolu

ul. Chrząstowska 8

42-230 Koniecpol tel. 34 3551673

II. Określenie stanowiska urzędniczego

Wymiar etatu - ½ etatu

Liczba stanowisk pracy - 1

rodzaj umowy - umowa o pracę

III. Wymagania niezbędne

Osoba ubiegająca się o stanowisko głównego księgowego powinna spełniać zgodnie z art.54 ust. 2 ustawy o finansach publicznych( Dz. U. z 2013r. poz.885 ze zmianami), następujące niezbędne wymagania:

1.posiada obywatelstwo polskie,

2.ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,

3.nie była prawomocnie skazana za przestępstwo: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe, a także nie była karana za przestępstwo umyślne,

4.spełnia jeden z poniższych warunków:

a) ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3 –letnią praktykę w księgowości,

b) ukończyła średnią policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,

5. posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku głównego księgowego.

IV. Wymagania dodatkowe

- posiada doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,

- dobra znajomość ustawy o finansach publicznych , ustawy o rachunkowości , przepisów ordynacji podatkowej.

- dobra znajomość standardowych aplikacji Windows ( między innymi Word ,Excel) , Internetu oraz programów księgowych, w tym programu Płatnik,

- znaczna umiejętność obsługi komputera,

- duża zdolność uczenia się i rozwiązywania problemów,

- cechy osobowości takie jak:komunikatywność, dyskrecja, konsekwencja, dokładność sumienność, rzetelność, odpowiedzialność, umiejętność korzystania z przepisów prawa.

V. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku

1.Prowadzenie rachunkowości jednostki budżetowej.

2.Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi.

3.Dokonywanie wstępnej kontroli:

a) zgodność operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym,

b) kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych

  i finansowych.

4.Sporządzanie sprawozdań finansowych GUS oraz SIO.

5.Sporządzanie planu dochodów i wydatków.

6. Sporządzanie listy płac, związanych z nimi sprawozdań i deklaracji.

7. Prowadzenie ewidencji finansowo-księgowej.

8. Wykonywanie zadań związanych z kontrolą zarządczą jednostki.

9. Nadzorowanie i rozliczanie inwentaryzacji majątku jednostki.

VI. Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku

Praca administracyjno - biurowa z wykorzystaniem komputera do 4 h dziennie oraz urządzeń biurowych; w wymiarze czasu pracy – ½ etatu, norma dobowa – 4h.

Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:

  • nie występują szkodliwe ani niebezpieczne warunki pracy,

  • pomieszczenie biurowe znajduje się na parterze

  • praca wymagająca wysokiej samodzielności.

  • rozpoczęcie pracy od 01.02.2017r.

VII. Informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych w PPP-P w Koniecpolu w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych był niższy niż 6%.

VIII. Wymagane dokumenty

1. List motywacyjny.

2. Życiorys (CV).

3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o pracę.

4. Kserokopie dokumentów poświadczających staż pracy ( świadectwa pracy).

5. Kserokopie dokumentów poświadczających posiadane kwalifikacje i wykształcenie zawodowe.

6. Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni   praw publicznych.

7. Oświadczenie, że osoba nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu,przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe , a także nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za inne umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

8. Oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie.

9. Zaświadczenie o stanie zdrowia potwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku.

10.Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.z 2002r. Nr 101, poz.926 ze zmianami) – podpisane.

IX. Dodatkowe dokumenty

Kserokopie dokumentów potwierdzających dodatkowe umiejętności i kwalifikacje.

X. Termin i miejsce składania dokumentów

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zaklejonej kopercie w sekretariacie Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koniecpolu, ul. Chrząstowska 8 lub za pośrednictwem poczty w terminie do dnia 20.01.2017r. do godz.14-tej z dopiskiem „Konkurs na stanowisko głównego księgowego”. W przypadku nadsyłania dokumentów pocztą liczy się data wpływu dokumentacji do Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koniecpolu.

Dokumenty złożone po w/w terminie nie będą rozpatrywane.

XI. Inne informacje

1.Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.ppppkoniecpol.4bip.pl oraz na tablicy informacyjnej w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koniecpolu.

W postępowaniu rekrutacyjnym przewiduje się rozmowy kwalifikacyjne. O terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni telefonicznie.

2.Dokumenty zawarte w nadesłanych ofertach nie będą zwracane.

3. Telefon kontaktowy 34 3551673

Koniecpol, dnia 09.01.2017r.